Schedules, scores, standings


Tuesday, March 26

Baseball: Mt. Si 12, Lynnwood 1
Baseball: Monroe 8, Arlington 4
Baseball: Shorewood 4, Shorecrest 0
Baseball: Snohomish 4, Mount Vernon 3
Baseball: Meadowdale 10, Mariner 0 (6)
Baseball: Marysville Pilchuck 4, Oak Harbor 2 (8)
Baseball: Lakewood 9, South Whidbey 3
Baseball: Marysville Getchell 5, Stanwood 4
Baseball: Edmonds-Woodway 10, Lake Stevens 3
Baseball: Archbishop Murphy 9, Granite Falls 2
Baseball: Glacier Peak 14, Mountlake Terrace 8
Baseball: Orcas Island 13, Darrington 3 (5)
Baseball: Concrete at Cedar Park Christian-Mountlake Terrace, 3:15 p.m.
Boys golf: Friday Harbor at Grace Academy, 3:30 p.m.
Boys golf: Orcas Island at Cedar Park Christian-Mountlake Terrace, 3:30 p.m.
Boys golf: Stanwood, Marysville Pilchuck, Marysville Getchell, Everett, Oak Harbor, 2 p.m.
Boys soccer: Everett 1, Marysville Pilchuck 1
Boys soccer: Archbishop Murphy 2, King's 0
Boys soccer: Lakewood 3, Granite Falls 1
Boys soccer: Lake Stevens 1, Monroe 0
Boys soccer: Edmonds-Woodway 2, Cascade 0
Boys soccer: Mariner 2, Kamiak 1
Boys soccer: Cedarcrest 3, Sultan 0
Boys soccer: Lynnwood 5, Jackson 1
Boys soccer: Shorewood 5, Mountlake Terrace 1
Boys soccer: South Whidbey 2, Coupeville 0
Boys soccer: Snohomish 4, Arlington 1
Boys soccer: Stanwood 1, Oak Harbor 0
Boys soccer: Glacier Peak 5, Meadowdale 0
Girls golf: Stanwood 276, Shorewood 276, Everett 306
Girls golf: Shorecrest at Meadowdale, 3 p.m.
Girls tennis: Shorewood 7, Marysville Pilchuck 0
Girls tennis: Granite Falls 4, Friday Harbor 1
Girls tennis: Jackson 7, Cascade 0
Girls tennis: Edmonds-Woodway 7, Mariner 0
Girls tennis: Kamiak 4, Lynnwood 3
Girls tennis: Coupeville 5, Archbishop Murphy 0
Girls tennis: Lake Stevens 6, Arlington 1
Girls tennis: Glacier Peak 4, Shorecrest 3
Girls tennis: Monroe 6, Mount Vernon 1
Girls tennis: Oak Harbor at Everett, 3:30 p.m.
Girls tennis: Lakewood at Lake Stevens, 3:30 p.m.
Softball: Orcas Island 3, Darrington 2
Softball: Cascade 9, Meadowdale 7

Wednesday, March 27

Baseball: Mountlake Terrace at Glacier Peak, 4 p.m.
Baseball: Jackson at Monroe, 4 p.m.
Baseball: Everett at Meadowdale, 4 p.m.
Baseball: Oak Harbor at Marysville Pilchuck, 4 p.m.
Baseball: Coupeville at South Whidbey, 4 p.m.
Baseball: Stanwood at Marysville Getchell, 4 p.m.
Baseball: Lakewood at Cedarcrest, 4 p.m.
Baseball: Sultan at Archbishop Murphy, 4 p.m.
Baseball: Mount Vernon at Arlington, 4 p.m.
Baseball: Snohomish at Lake Stevens, 4 p.m.
Baseball: Shorewood at Shorecrest, 4 p.m.
Boys golf: Shorewood, Shorecrest, Marysville Getchell, Edmonds-Woodway, 2:30 p.m.
Boys golf: Jackson, Everett, Stanwood, South Whidbey, 1 p.m.
Boys soccer: Granite Falls vs. Northwest, 3:30 p.m.
Girls golf: Cedarcrest at Archbishop Murphy, 3 p.m.
Girls golf: Oak Harbor, Glacier Peak, Marysville Pilchuck, 3 p.m.
Girls golf: Kamiak at Edmonds-Woodway, 3 p.m.
Girls tennis: Mount Vernon at Lake Stevens, 3:30 p.m.
Girls tennis: Marysville Getchell at Everett, 3:30 p.m.
Girls tennis: Mariner at Cascade, 3:30 p.m.
Girls tennis: Marysville Pilchuck at Stanwood, 3:30 p.m.
Girls tennis: South Whidbey at Coupeville, 3:30 p.m.
Girls tennis: Glacier Peak at Meadowdale, 3:30 p.m.
Girls tennis: Shorewood at Mountlake Terrace, 3:30 p.m.
Softball: Everett at Stanwood, 4 p.m.
Softball: Lakewood at Sultan, 4 p.m.
Softball: Coupeville at Granite Falls, 4 p.m.
Softball: Marysville Getchell at Oak Harbor, 4 p.m.
Softball: South Whidbey at Archbishop Murphy, 4 p.m.
Softball: Snohomish at Monroe, 4 p.m.
Softball: Shorewood at Glacier Peak, 4 p.m.
Softball: Sedro-Woolley at Mountlake Terrace, 4 p.m.
Softball: Jackson at Kamiak, 4 p.m.
Softball: Shorecrest at Meadowdale, 4 p.m.
Softball: Arlington at Marysville Pilchuck, 4 p.m.
Softball: Lake Stevens at Mount Vernon, 4 p.m.
Softball: Edmonds-Woodway at Lynnwood, 4 p.m.
Track: Meadowdale, Everett, Stanwood, 3:30 p.m.

Thursday, March 28

Baseball: Archbishop Murphy 17, Sultan 4
Boys golf: Archbishop Murphy 268, Cedarcrest 304
Boys golf: Meadowdale 209, Glacier Peak 210, Shorecrest 229, Shorewood 233, Mountlake Terrace 252
Boys golf: Snohomish 209, Mount Vernon 214, Lake Stevens 278, Lynnwood 252, Mariner 278, Jackson DNQ
Boys golf: Kamiak 175, Arlington 202, Monroe 204, Cascade 217, Edmonds-Woodway 220
Boys golf: Cedar Park Christian-Mountlake Terrace at Lopez Island, TBA
Boys golf: Sultan at King's, 2 p.m.
Boys golf: South Whidbey at Lakewood, 3 p.m.
Boys soccer: Archbishop Murphy 3, Cedarcrest 0
Girls golf: Shorecrest 243, Marysville Getchell 270, Mountlake Terrace 385
Girls golf: Lake Stevens 265, Mount Vernon 286, Snohomish 301, Jackson 306, Lynnwood 314, Mariner 406
Girls golf: Lee Dolquist Memorial Tourney, 10 a.m.
Girls golf: King's at Sultan, 3 p.m.
Girls tennis: Snohomish 7, Arlington 0
Girls tennis: Kamiak 5, Mariner 2
Girls tennis: Marysville Pilchuck 5, Oak Harbor 2
Girls tennis: Edmonds-Woodway 6, Cascade 1
Girls tennis: Stanwood 7, Marysville Getchell 0
Girls tennis: Lake Stevens 5, Monroe 2
Girls tennis: Shorecrest 6, Mountlake Terrace 1
Girls tennis: Jackson 5, Lynnwood 2
Girls tennis: Shorewood 6, Meadowdale 1
Girls tennis: Granite Falls at Squalicum, 3:45 p.m.
Girls tennis: Blaine at Coupeville, 3:30 p.m.
Softball: Cascade 11, Mariner 0
Softball: Everett 20, Ferndale 3 (5)
Track: Boys: Lake Stevens 110, Shorecrest 35. Girls: Lake Stevens 79, Shorecrest 62.
Track: Boys: Edmonds-Woodway 103, Cascade 43. Girls: Edmonds-Woodway 85, Cascade 59.
Track: Boys: Mountlake Terrace 73, Oak Harbor 72; Oak Harbor 78, Marysville Pilchuck 63; Mountlake Terrace 99, Marysville Pilchuck 46. Girls: Oak Harbor 84, Mountlake Terrace 62; Marysville Pilchuck 75, Oak Harbor 70; Marysville Pilchuck 76, Mountlake Terrace 70.
Track: Boys: La Conner 182, Mount Vernon Christian 133, Lopez 72, Shoreline Christian 66, Concrete 59, Lummi 48, Grace Academy 41, Friday Harbor 22. Girls: Mount Vernon Christian 214, Concrete 117, La Conner 106, Shoreline Christian 66, Grace Academy 40, Friday Harbor 24, Lopez 15, Lummi 8.
Track: Boys: Shorewood 74.5, Marysville Getchell 66.5; Shorewood 76, Glacier Peak 68; Glacier Peak 74.5, Marysville Getchell 70.5. Girls: Shorewood 74, Marysville Getchell 66; Glacier Peak 93.5, Shorewood 55.5; Glacier Peak 89.5, Marysville Getchell 58.5.
Track: Boys: Kings 99, Lakewood 84, Cedarcrest 47, Sultan 34. Girls: Kings 111, Lakewood 69, Sultan 55, Cedarcrest 32.
Track: Boys: Monroe 74, Snohomish 71. Girls: Monroe 84, Snohomish 65.
Track: Jackson at Mariner, 3:30 p.m.
Track: South Whidbey, Coupeville, Archbishop Murphy at Granite Falls, 4 p.m.
Track: Mount Vernon at Arlington, 3:30 p.m.
Track: Kamiak at Lynnwood, 3:30 p.m.

Friday, March 29

Baseball: Cascade 13, Everett 0 (5)
Baseball: Kamiak 6, Meadowdale 1
Baseball: South Whidbey 8, Coupeville 5
Baseball: Snohomish 9, Lake Stevens 4
Baseball: Cedarcrest 13, Lakewood 0 (5)
Baseball: Arlington 6, Mount Vernon 2
Baseball: Bothell 14, Monroe 4 (6)
Baseball: Stanwood 16, Marysville Getchell 6 (6)
Baseball: Glacier Peak 8, Mountlake Terrace 1
Baseball: Orcas Island at Cedar Park Christian-Mountlake Terrace, 3:15 p.m.
Baseball: Marysville Pilchuck at Oak Harbor, 4 p.m.
Baseball: Darrington at La Conner, 4 p.m.
Boys golf: Grace Academy at La Conner, 3 p.m.
Boys soccer: Lake Stevens 2, Jackson 1
Boys soccer: King's 4, Granite Falls 1
Boys soccer: Mount Vernon 3, Kamiak 1
Boys soccer: Lynnwood 2, Monroe 0
Boys soccer: Arlington 2, Mariner 2
Boys soccer: Marysville Getchell 1, Everett 0
Boys soccer: Lakewood 2, South Whidbey 0
Boys soccer: Stanwood 1, Marysville Pilchuck 0
Boys soccer: Snohomish 1, Edmonds-Woodway 0
Boys soccer: Glacier Peak 3, Mountlake Terrace 1
Boys soccer: Shorecrest 2, Shorewood 2
Boys soccer: Sultan 2, Coupeville 1 (5-4 PK)
Girls tennis: Arlington 7, Mount Vernon 0
Girls tennis: Mountlake Terrace 5, Meadowdale 2
Girls tennis: Marysville Getchell 6, Marysville Pilchuck 1
Girls tennis: Newport at Glacier Peak, 3:30 p.m.
Girls tennis: Friday Harbor at South Whidbey, 3:30 p.m.
Softball: Coupeville 9, Sultan 5
Softball: Snohomish 11, Mount Vernon 0 (6)
Softball: Oak Harbor 5, Everett 3
Softball: Shorecrest 2, Glacier Peak 1
Softball: Meadowdale 1, Mountlake Terrace 0
Softball: Monroe 7, Arlington 6 (12)
Softball: Edmonds-Woodway 1, Kamiak 0 (11)
Softball: Marysville Pilchuck 13, Marysville Getchell 1 (5)
Softball: Cascade 6, Lynnwood 0
Softball: Granite Falls at South Whidbey, 4 p.m.
Softball: Darrington at La Conner, 4 p.m.
Track: Snohomish at Eastmont Invitational, 3:30 p.m.

Saturday, March 30

Baseball: Cedarcrest 6, Sultan 0
Baseball: Shorewood 11, Shorecrest 0 (5)
Boys soccer: Mount Vernon 2, Burlington-Edison 2
Boys soccer: Snohomish 4, Glacier Peak 2
Softball: Shorecrest 12, Shorewood 0 (5)
Track: Boys: 1. Jackson 105.97, 7. Cedarcrest 24, 8. Glacier Peak 20.98, 11. Sultan 17.99; Girls: 1. Glacier Peak 97, 4. Jackson 44, 12. Sultan 13.98, 15. Cedarcrest 6

Monday, April 1

Baseball: Archbishop Murphy 5, Lakewood 2
Baseball: Game 1: Coupeville 6, Cedarcrest 5
Baseball: Game 2: Cedarcrest 20, Coupeville 1 (5)
Baseball: Granite Falls 9, Sultan 2
Boys soccer: Shorewood 2, Meadowdale 0
Boys soccer: Cedarcrest 39, South Whidbey 1
Boys soccer: Monroe 1, Kamiak 0
Boys soccer: Lynnwood 2, Arlington 0
Boys soccer: Snohomish 6, Cascade 0
Boys soccer: Stanwood 2, Marysville Getchell 1
Boys soccer: Marysville Pilchuck 3, Oak Harbor 1
Boys soccer: Mount Vernon 2, Jackson 0
Boys soccer: Lake Stevens 2, Edmonds-Woodway 1
Boys soccer: Shorecrest 4, Mountlake Terrace 1
Softball: Stanwood 7, Oak Harbor 4 (8)
Softball: Snohomish 4, Lake Stevens 0
Softball: Arlington 15, Mount Vernon 2 (5)
Softball: Jackson 8, Edmonds-Woodway 1
Softball: Jackson 8, Edmonds-Woodway 1
Softball: Glacier Peak 3, Mountlake Terrace 1
Softball: Cascade 11, Kamiak 0
Softball: Marysville Pilchuck 8, Everett 5
Softball: Sultan 2, South Whidbey 1

Tuesday, April 2

Baseball: Cascade 20, Mariner 0 (5)
Baseball: Mount Vernon 6, Monroe 0
Baseball: Edmonds-Woodway 8, Lynnwood 2
Baseball: Marysville Getchell 6, Oak Harbor 4
Baseball: Marysville Pilchuck 4, Snohomish 3
Baseball: South Whidbey 4, Lakewood 2
Baseball: Shorewood 7, Glacier Peak 0
Baseball: Jackson 7, Kamiak 0
Baseball: Cedar Park Christian-Mountlake Terrace 8, Darrington 7
Baseball: Meadowdale 9, Shorecrest 4
Baseball: Arlington 7, Lake Stevens 5
Baseball: Stanwood 12, Everett 6
Boys golf: Stanwood at Lee Dolquist Memorial/CWU Invite, 10 a.m.
Boys soccer: South Whidbey 9, Sultan 0
Boys soccer: Lakewood 2, King's 0
Boys soccer: Cedarcrest 6, Granite Falls 0
Boys soccer: Archbishop Murphy 3, Coupeville 0
Girls tennis: Shorecrest 6, Shorewood 1
Softball: Monroe 10, Mount Vernon 1
Softball: Mountlake Terrace 11, Shorewood 3
Softball: Cascade 5, Jackson 0
Softball: Meadowdale 3, Glacier Peak 0 (9)
Softball: Game 2: Lakewood 6, Coupeville 5
Softball: Kamiak 5, Lynnwood 3
Softball: Lake Stevens 6, Arlington 2
Softball: Game 1: Lakewood 14, Coupeville 4 (5)
Softball: Cedarcrest at Granite Falls, 4 p.m.
Softball: South Whidbey at Sultan, 4 p.m.
Softball: Marysville Getchell at Everett, 7 p.m.

Wednesday, April 3

Baseball: Lynnwood at Edmonds-Woodway, 4 p.m.
Baseball: Cedarcrest at Coupeville, 1 p.m.
Baseball: Kamiak at Jackson, 4 p.m.
Baseball: Monroe at Mount Vernon, 4 p.m.
Baseball: Lake Stevens at Arlington, 4 p.m.
Baseball: South Whidbey vs. Blaine, 4 p.m.
Baseball: Mariner at Cascade, 4 p.m.
Baseball: Granite Falls at Sultan, 4 p.m.
Baseball: Archbishop Murphy at Lakewood, 4 p.m.
Baseball: Mountlake Terrace at Marysville Pilchuck, 4 p.m.
Baseball: Glacier Peak at Shorewood, 4 p.m.
Baseball: Everett at Stanwood, 4 p.m.
Baseball: Shorecrest at Meadowdale, 4 p.m.
Baseball: Oak Harbor at Marysville Getchell, 4 p.m.
Boys golf: Shorewood, Shorecrest at Coed Shoreline Invitational, 3 p.m.
Boys golf: Snohomish at Bandon Dunes, 12:30 p.m.
Boys soccer: Meadowdale at Marysville Getchell, 7 p.m.
Boys soccer: Mount Vernon vs. Edmonds-Woodway, 7:30 p.m.
Boys soccer: Glacier Peak at Oak Harbor, 7:30 p.m.
Boys soccer: Mountlake Terrace at Everett, 7:30 p.m.
Boys soccer: Shorecrest at Stanwood, 7:30 p.m.
Boys soccer: Marysville Pilchuck at Shorewood, 7:30 p.m.
Boys soccer: Kamiak at Arlington, 7 p.m.
Boys soccer: Lake Stevens at Cascade, 7:30 p.m.
Boys soccer: Jackson at Monroe, 7:30 p.m.
Boys soccer: Granite Falls at Archbishop Murphy
Boys soccer: Snohomish at Mariner, 7:30 p.m.

Thursday, April 4

Boys golf: Cedar Park Christian (Mountlake Terrace) vs. Shorewood Christian, 4 p.m.
Girls golf: Lake Stevens at Marysville Getchell, 9:30 p.m.
Girls tennis: Shorecrest at Woodinville, 3:30 p.m.
Softball: Lakewood at South Whidbey, 4 p.m.
Track: Shorecrest, Shorewood, Shoreline Christian, 3:30 p.m.
Track: Northwest 1A/2B League Meet #4, 4:30 p.m.

Friday, April 5

Baseball: Lake Stevens 5, Monroe 2
Baseball: Kamiak 7, Jackson 6
Baseball: Mount Vernon 5, Marysville Pilchuck 3
Baseball: Bush 7, Cedar Park Christian (Mountlake Terrace) 2
Baseball: Shorewood 11, Glacier Peak 0
Baseball: Archbishop Murphy 11, Lakewood 1 (5)
Baseball: Snohomish 10, Arlington 1
Baseball: Oak Harbor 8, Marysville Getchell 3
Baseball: Edmonds-Woodway 5, Lynnwood 0
Baseball: Cascade 10, Mariner 0
Baseball: Sultan 5, Granite Falls 4
Baseball: Meadowdale 10, Shorecrest 6
Boys soccer: Archbishop Murphy 5, South Whidbey 1
Boys soccer: Lakewood 2, Sultan 0
Boys soccer: Lynnwood 2, Mountlake Terrace 1
Boys soccer: Granite Falls 2, Coupeville 1
Boys soccer: Cedarcrest 4, King's 0
Girls tennis: Woodinville 6, Shorewood 0
Track: Glacier Peak at Arcadia Invitational (Day 1), 4 p.m.

Saturday, April 6

Track: Mountlake Terrace, Stanwood at Arnie Young Invitational at Renton Memorial Stadium, 10:30 a.m.
Track: Jackson, Marysville Getchell, Marysville Pilchuck, Cedarcrest, Lakewood, Sultan, Mount Vernon Christian at Birger Solberg Invite, 10 a.m.
Track: Glacier Peak at Arcadia Invitational (Day 2), 9 a.m.
Track: Lynnwood at Davis Invite, 10 a.m.

Monday, April 8

Baseball: Cedarcrest 10, South Whidbey 4
Baseball: Archbishop Murphy 13, Coupeville 2
Baseball: Stanwood 6, Everett 0
Baseball: Granite Falls 11, Lakewood 0
Baseball: Stanwood at Everett, 4 p.m.
Baseball: Concrete at Oak Harbor, 4 p.m.
Boys golf: Cedarcrest 224, Sultan 230
Boys golf: Kamiak 194, Edmonds-Woodway 218, Cascade 226, Jackson 227, Lynnwood 246, Mariner 298
Boys soccer: Cedarcrest 2, Lakewood 0
Boys soccer: Archbishop Murphy 6, Sultan 1
Boys soccer: King's 3, Coupeville 1
Boys soccer: South Whidbey 4, Granite Falls 0
Girls golf: Archbishop Murphy 79, Lakewood 46
Girls golf: Glacier Peak 485, Marysville Getchell 544, Shorewood 587
Girls golf: South Whidbey at King's, 3 p.m.
Softball: Snohomish 11, Glacier Peak 4
Softball: Marysville Pilchuck 7, Stanwood 1
Softball: Coupeville 11, South Whidbey 8
Softball: Lakewood 6, Cedarcrest 1
Track: Arlington, Lake Stevens, Monroe, Mount Vernon, Snohomish, Marysville Getchell at All Comer Meet, 3:30 p.m.

Tuesday, April 9

Baseball: Edmonds-Woodway 7, Kamiak 6
Baseball: Oak Harbor 5, Stanwood 2
Baseball: Mount Vernon 9, Marysville Getchell 8
Baseball: Snohomish 4, Arlington 3
Baseball: Lake Stevens 3, Monroe 0
Baseball: Marysville Pilchuck 10, Everett 0
Baseball: Jackson 18, Mariner 2
Baseball: Glacier Peak 8, Meadowdale 6
Baseball: Shorewood 8, Mountlake Terrace 2
Baseball: Cascade 7, Lynnwood 3
Baseball: Friday Harbor 14, Darrington 0
Baseball: La Conner at Cedar Park Christian-Mountlake Terrace, 3:15 p.m.
Boys golf: Lakewood 321, Archbishop Murphy 256
Boys golf: Glacier Peak 371, Meadowdale 374, Shorecrest 419, Shorewood 426, Mountlake terrace 430
Boys golf: Snohomish 411, Arlington 440, Lake Stevens 447, Monroe 447, Mount Vernon 455
Boys soccer: Cascade 1, Mount Vernon 1
Boys soccer: Mariner 3, Lake Stevens 2
Boys soccer: Jackson 1, Arlington 1
Boys soccer: Meadowdale 2, Everett 0
Boys soccer: Glacier Peak 3, Marysville Pilchuck 0
Boys soccer: Stanwood 4, Mountlake Terrace 1
Boys soccer: Shorecrest 4, Oak Harbor 1
Boys soccer: Edmonds-Woodway 1, Monroe 0
Boys soccer: Shorewood 4, Marysville Getchell 1
Boys soccer: Snohomish 4, Lynnwood 0
Girls golf: Cedarcrest 66, Sultan 56
Girls golf: Mountlake Terrace 297, Everett 323, Marysville Pilchuck 384
Girls tennis: Mountlake Terrace 7, Oak Harbor 0
Girls tennis: Coupeville 5, Granite Falls 2
Girls tennis: Kamiak 7, Mount Vernon 0
Girls tennis: Lynnwood 4, Monroe 3
Girls tennis: Mariner 5, Arlington 2
Girls tennis: Shorecrest 4, Stanwood 3
Girls tennis: Shorewood 6, Everett 1
Girls tennis: Lake Stevens 6, Jackson 1
Girls tennis: Snohomish 4, Edmonds-Woodway 3
Girls tennis: Meadowdale 4, Marysville Pilchuck 3
Girls tennis: Glacier Peak at Marysville Getchell, 3:30 p.m.
Softball: Sultan 4, Archbishop Murphy 3
Softball: Jackson 3, Lynnwood 0
Softball: Shorecrest 3, Mountlake Terrace 2
Softball: Cascade 9, Edmonds-Woodway 1
Softball: Meadowdale 15, Shorewood 0
Softball: Marysville Getchell 7, Stanwood 2
Softball: Lake Stevens 10, Monroe 3
Softball: Marysville Pilchuck 11, Oak Harbor 0
Softball: Mariner at Kamiak, 4 p.m.
Softball: Arlington at Snohomish, 4 p.m.
Softball: Friday Harbor at Darrington, 4 p.m.