The Herald of Everett, Washington
Customer service  |  Subscribe   |   Log in or sign up   |   Advertising information   |   Contact us
HeraldNet on Facebook HeraldNet on Twitter HeraldNet RSS feeds HeraldNet Pinterest HeraldNet Google Plus The Daily Herald on Linked In HeraldNet Youtube
HeraldNet Newsletters  Newsletters: Sign up  Green editions icon Green editions

All-Wesco Volleyball Team

SHARE: facebook Twitter icon Pinterest icon Linkedin icon Google+ icon Email icon |  PRINTER-FRIENDLY
Published:
  • Kamiak's Bryce Larson was named to the All-Wesco South first team.

    Jennifer Buchanan / The Herald

    Kamiak's Bryce Larson was named to the All-Wesco South first team.

  • Monroe's Kendal Munoz was named to the All-Wesco first team as a hitter and setter.

    Jennifer Buchanan / The Herald

    Monroe's Kendal Munoz was named to the All-Wesco first team as a hitter and setter.

North First Team
H: Melina Seabrook, Jr. Monroe
H: Lanesha Reagan, So. Snohomish
H: Hannah Watson, Sr. M. Pilchuck
H: Cierra Short, Sr. Snohomish
H: Kendal Munoz, Sr. Monroe
H: McKayla Huntley, Jr. Lake Stevens
S: Kendal Munoz, Sr. Monroe
S: RaeAnn Bobadilla, Sr. M. Pilchuck
L: Karrisa Lamphere, Sr. Snohomish
L: Nicole Carrol, Sr. Lake Stevens
South First Team
H: Emmy Allen, Jr. Jackson
H: Bryce Larson, Sr. Kamiak
H: Kiana Hood, Sr. Cascade
H: Carly Rohrenbach, Sr. Kamiak
H: Miah Diirell, Jr. Jackson
H: Payton Locknane, So. Jackson
S: Ally Bowles, Sr. Kamiak
S: Haley MacDonald, Jr. Jackson
L: Julia Hutchison, So. Ed-Woodway
L: Sarah Cross, Sr. Kamiak
3A First Team
H: Lindsey Milner, Sr. Meadowdale
H: Maddi Ober, Jr. Glacier Peak
H: Arianna Garcia, Sr. Lynnwood
H: Ruby Mensing, Jr. Glacier Peak
H: Monica Poster, Jr. Shorewood
H: Emily Denham, Sr. Meadowdale
S: Payton Shrum, Sr. Meadowdale
S: Jennifer Tsuji, Sr. Lynnwood
L: Soleil Boileau, Sr. M. Terrace
L: Taylor Rasmussen, Sr. Glacier Peak
North Second Team
H: Cecelia Licciardi, Sr. Lake Stevens
H: Julie Nelson, Sr. Snohomish
H: Kendall Swanson, So. Lake Stevens
H: Audrey Frolich, Fr. Arlington
H: Lexi Fitzmaurice, Sr. M. Pilchuck
H: Cassie Van Loo, Sr. Arlington
H: Jessica Boyle, Sr. M. Pilchuck
S: Blake Lamberty, Sr. Lake Stevens
S: Hannah Mantei, So. Snohomish
L: Haily Braemer, Jr. M. Pilchuck
L: Kaitlin Lebon, Sr. Monroe
South Second Team
H: Allison Rutz, Sr. Ed-Woodway
H: Maddy Rettenmier, Jr. Ed-Woodway
H: Avya Thomas, Jr. Kamiak
H: Alexandra Bryan, Sr. Mariner
H: Hannah Hicks, So. Jackson
H: Selma Tanjo, Sr. Ed-Woodway
H: Zoey Lange, Jr. Cascade
S: Kristen Fowler, Sr. Mariner
S: Makinlee Sellevold, So. Cascade
L: Katie Thompson, Jr. Jackson
L: Elena Estrada, Sr. Cascade
3A Second Team
H: Molly Whipple, Sr. Shorewood
H: Janinie DeGuzman, Sr. Oak Harbor
H: Dominique Collins, Sr. Lynnwood
H: Leah Lechtenberg, Sr. M. Terrace
H: Kayleigh Harper, So. Oak Harbor
H: Diana Conwell, Jr. Shorecrest
S: Taylor Nienhuis, Jr. Oak Harbor
S: Tenika Wentworth, So. Everett
L: Christina Alexander, Sr. Oak Harbor
L: Jody Barhanovich, Sr. Everett
North Honorable Mention
H: Paige Helms, Jr. Snohomish
H: Abby Molstre, Sr. Lake Stevens
H: Miranda Hope, Jr. Stanwood
H: Lindsey Hartleroad, Sr. Marysville Pilchuck
H: Emily Aikins, Jr. Monroe
South Honorable Mention
H: Valyn Dobson, Sr. Cascade
H: Kristen Fowler, Sr. Mariner
H: Sid Eck, So. Edmonds Woodway
H: Maddie Houvener, Jr. Edmonds Woodway
S: Megan Miller, Sr. Cascade
S: Danielle Smullin, Jr. Kamiak
L: Breanna LaBarge, Sr. Mariner
3A Honorable Mention
H: Loretta Forrest, Jr. Everett
H: Roshel Muzzall, Jr. Oak Harbor
H: Sloane Morrison, So. Meadowdale
H: Shawna Pung, Sr. Mountlake Terrace
H: Justine Kelly, So. Mountlake Terrace
S: Marianne Kellogg, Jr. Shorewood
L: Kate Stevens, Jr. Meadowdale
L: Emily Ottman, Jr. Lynnnwood

More High Schools Headlines

NEWSLETTER

Prep sports headlines

High school sports headlines

Calendar