The Herald of Everett, Washington
Customer service  |  Subscribe   |   Log in or sign up   |   Advertising information   |   Contact us
HeraldNet on Facebook HeraldNet on Twitter HeraldNet RSS feeds HeraldNet Pinterest HeraldNet Google Plus The Daily Herald on Linked In HeraldNet Youtube
HeraldNet Newsletters  Newsletters: Sign up  Green editions icon Green editions
David Krueger and Herald staff |
Published: Saturday, May 31, 2014, 7:11 p.m.

First team All-Wesco baseball

Eds. note: The full All-Wesco teams will be posted on Tuesday, June 3 and printed in that day's newspaper.


Wesco 4A North

Ryan Sandifer, Snohomish, Jr.
Branden Kelliher, Lake Stevens, Sr.

Ben Dmochowsky, Snohomish, Jr.
Andrew Moore, Monroe, Sr.

First base
Tanner Arrington, Snohomish, Sr.

Haakon Lande, Snohomish, Sr.
Justin Brown, Lake Stevens, Jr.
Rafael Chavez-Ibarra, Mount Vernon, Sr.
Ryan Walker, Arlington, Sr.
Wyatt Segle, Monroe, Sr.

Gavin O’Neil, Lake Stevens, Sr.
Andrew Chartrand, Monroe, Jr.
Hunter Bingham, Monroe, Sr.
Nolan Smith, Snohomish, Sr.

Designated hitter
Josh Schempp, Arlington, Sr.

Joseph Goguen, Monroe, Sr.
Jason Mustappa, Mount Vernon, Jr.

Wesco 4A South

Ky Dye, Cascade, Sr.
Tate Budnick, Edmonds-Woodway, Sr.
K. J. Brady, Cascade, Sr.

Alex Kiel, Jackson, Sr.
Tate Budnick, Edmonds-Woodway, Sr.

First base
Alex Cheesman, Jackson, Jr.

Joey Rees, Edmonds-Woodway, Jr.
Geoffery Lee, Kamiak, Sr.
Aaron Avalos, Jackson, Jr.
Kyler McMahan, Lynnwood, Fr.
Patrick Chung, Cascade, Sr.

KJ Brady, Cascade, Sr.
Jason Smarr, Edmonds-Woodway, Sr.
Mac McLachlan, Edmonds-Woodway, Sr.

Designated hitter
Ky Dye, Cascade, Sr.
Keynan Foster, Jackson, Jr.
Garrison Krohn, Edmonds-Woodway, Fr.

Wesco 3A North

Wyatt Jeans, Stanwood, Jr.
Cody Anderson, Marysville Pilchuck, Jr.

Daniel Wolfe, Oak Harbor, Jr.
Benjamin Northrop, Marysville Pilchuck, Sr.

First base
Lucas Arnestad, Everett, Sr.

Tyler Givens, Stanwood, Sr.
Nick Anderson, Marysville Pilchuck, Sr.
Brent Mertins, Oak Harbor, Jr.
Andrew Alvis, Marysville Pilchuck, Sr.

Henry Hedeen, Stanwood, Sr.
Alexander Gonzales, Marysville Getchell, Sr.
Jake Luton, Marysville Pilchuck, Sr.

Designated hitter
James Mailloux, Stanwood, Sr.

Wesco 3A South

Sam Boone, Shorewood, Sr.
Ian Oxnevad, Shorewood, Jr.

Wyatt Allemann, Mountlake Terrace, Sr.

First base
Dominic DeMeiro, Mountlake Terrace, Sr.

Branson Barnecut, Glacier Peak, Sr.
Kory Longaker, Shorewood, Sr.
Ray Rude, Glacier Peak, Sr.
Jaden Yackley, Mountlake Terrace, Sr.

Harrison Jacobs, Shorewood, So.
Jason Shevenko, Mountlake Terrace, Jr.
Austin Hines, Glacier Peak, Sr.

Designated hitter
Avery Foltz, Shorewood, Sr.

Subscribe to High school sports
See sample | Privacy policy

Most recent Prep Zone posts

Share your comments: Log in using your HeraldNet account or your Facebook, Twitter or Disqus profile. Comments that violate the rules are subject to removal. Please see our terms of use. Please note that you must verify your email address for your comments to appear.

You are logged in using your HeraldNet ID. Click here to update your profile. | Log out.

Our new comment system is not supported in IE 7. Please upgrade your browser here.

» More high schools
HeraldNet Classifieds