The Herald of Everett, Washington
HeraldNet on Facebook HeraldNet on Twitter HeraldNet RSS feeds HeraldNet Pinterest HeraldNet Google Plus HeraldNet Youtube
HeraldNet Newsletters  Newsletters: Sign up | Manage  Green editions icon Green editions

Calendar


Prep sports headlines
HeraldNet Newsletter Delivered to your inbox each week.
Published: Tuesday, June 3, 2014, 12:01 a.m.

All-Wesco Golf

  • Snohomish High School sophomore Ethan Casto drives during the Bill Egber's Memorial Tournament at Skagit Golf and Country Club in May.

    Mark Mulligan / The Herald

    Snohomish High School sophomore Ethan Casto drives during the Bill Egber's Memorial Tournament at Skagit Golf and Country Club in May.

Eds. note: All-Wesco teams are chosen by area coaches.
BOYS FIRST TEAM
Wesco 4A North
Owen Fenner, Monroe, Jr.
Luke Kuna, Snohomish, So.
Ethan Casto, Snohomish, So.
Bryson Rizzo, Snohomish, Sr.
Kyle Frederick, Mount Vernon, Sr.
Brayden Webb, Lake Stevens, So.
Wesco 4A South
Rudy Caparas, Lynnwood, Sr.
Matt Kornegay, Kamiak, Sr.
Steven Cabanday, Kamiak, Sr.
Arnold Ha, Jackson, Fr.
Simon Josephson, Cascade, Sr.
Ryan Kerr, Kamiak, Sr.
Wesco 3A North
Halen Davis, Stanwood, Sr.
Mac Kerfoot, Oak Harbor, Jr.
Cody Sigvartson, Stanwood, Sr.
Quinton Borseth, Stanwood, Fr.
Cody Boll, Everett, Jr.
Gage St. John, Marysville Getchell, Sr.
Wesco 3A South
Trent Jones, Shorecrest, Jr.
Jamie Wright, Shorewood, Sr.
Matt Jenson, Mountlake Terrace, Sr.
Trevor Frisby, Meadowdale, Jr.
Stuart Schachle, Shorewood, Sr.
Mike Jenson, Mountlake Terrace, So.
Joey Haughney, Meadowdale, Sr.
GIRLS FIRST TEAM
Wesco 4A North
Julia Elton, Lake Stevens, Sr.
Anna Lundquist, Lake Stevens, Fr.
Makenzie Sundvor, Lake Stevens, Jr.
Emmi Modahl, Arlington, So.
Kailee Mydske, Snohomish, Jr.
Ivy Jacobsen, Lake Stevens, Sr.
Wesco 4A South
Renee Kwak, Kamiak, So.
Hannah Lee, Kamiak, Jr.
Katherine Choi, Kamiak, Jr.
Simran Handa, Kamiak, Jr.
Leah Shin, Jackson, Jr.
Olivia Kim, Kamiak, Jr.
Wesco 3A North
Annie Leete, Oak Harbor, Jr.
Emily Kelley, Marysville Getchell, Sr.
Jacquelyn Martin, Marysville Getchell, Sr.
Resego Mooki, Oak Harbor, So.
Bree Roderos, Oak Harbor, Sr.
Sam Powell, Stanwood, Sr.
Wesco 3A South
Megan Christie, Glacier Peak, Jr.
Audrey Penner, Shorecrest, Sr.
Morgan Rood, Meadowdale, So.
Erika Stromerson, Glacier Peak, Jr.
Claire Mrozek, Shorecrest, Sr.
Anna Maria Beall, Meadowdale, Jr.
BOYS HONORABLE MENTION
Wesco 4A North: Keegan Willis, Snohomish, Jr.; Anthony Guerrero, Lake Stevens, Sr.; Ben Gardner, Snohomish, So.; Colton Castro, Snohomish, Sr.; Spencer Raub, Lake Stevens, So.; Miles Witt, Mount Vernon, Sr.
Wesco 4A South: Jonathan Cisneros, Cascade, Jr.; Jordan Brajcich, Jackson, Fr.; EJ Tilt, Edmonds Woodway, Sr.; Israel Martinez, Jackson, Jr.; Drew Gradwohl, Edmonds Woodway, Jr.; Tyler Singer, Kamiak, Sr.; Cameron Metcalfe, Cascade, Sr.; Marcus Lynch, Edmonds Woodway, Sr.
Wesco 3A North: Tony Preston, Marysville Pilchuck, Jr.; Ryan Clausen, Marysville Getchell, Sr.; Hunter Adams, Oak Harbor, Jr.; Jacob Reiswig, Marysville Getchell, Sr.; Avery Barton, Everett, Sr.; Kole Johnson, Stanwood, So.
Wesco 3A South: Nathan Glazewski, Meadowdale, Sr.; Jack Stutz, Meadowdale, Jr.; Drew Williams, Mountlake Terrace, Jr.; Taylor Gildersleeve, Glacier Peak, Sr.; Sam Stapleton, Shorewood, Sr.; Josh Reines, Glacier Peak, Sr.
GIRLS HONORABLE MENTION
Wesco 4A North: Alyssa Evans, Mt. Vernon, Sr.; Amanda Mirante, Lake Stevens, So.; Emily Roberts, Snohomish, Jr.; Darby Hewitt, Mt. Vernon, Sr.; Rebecca Housh, Mt. Vernon, Sr.; Carly Patrick, Mt. Vernon, Sr.
Wesco 4A South: Marli Koba, Mariner, Fr.; Vicki Lee, Lynnwood, Sr.; Shawna Cabanday, Kamiak, So.; Carson Harvey, Edmonds Woodway, Fr.; Abby Lyon, Cascade, Sr.; Kiana Miou, Edmonds Woodway, Jr.
Wesco 3A North: Emma Beauchamp, Marysville Getchell, Sr.; Hailey Beecher, Oak Harbor, Jr.; Shana Sterley, Marysville Pilchuck, So.; Haley Burns, Everett, So.; Jillian Jacobs, Stanwood, Sr.; Eryn Hall, Marysville Pilchuck, So.; Emily Anderson, Everett, Sr.
Wesco 3A South: MacKenzie Dixon, Shorecest, So.; Denice Anderson, Shorewood, So.; Jac Longstreth, Shorecest, Fr.; Annalise Blanchard, Meadowdale, Sr.; Jane Tarabochia, Shorewood, Sr.; Danika Morrison, Glacier Peak, Jr.

Share your comments: Log in using your HeraldNet account or your Facebook, Twitter or Disqus profile. Comments that violate the rules are subject to removal. Please see our terms of use. Please note that you must verify your email address for your comments to appear.

You are logged in using your HeraldNet ID. Click here to update your profile. | Log out.

Our new comment system is not supported in IE 7. Please upgrade your browser here.

comments powered by Disqus

HeraldNet highlights

Making noise in Everett
Making noise in Everett: Duo has big dreams for the city's music scene
Looking for a friend?
Looking for a friend?: Animals up for adoption at the Everett shelter (10 new photos)
First stop for tourists
First stop for tourists: County tourism volunteers inform, point the way
Remembering Jerry
Remembering Jerry: EvCC groundskeeper Gerald Olmstead was always happy
SnoCoSocial