All-Wesco 2012: Boys Soccer

  • Mon May 28th, 2012 4:26pm
  • Sports

Spring 2011-12 All-Wesco teams, as selected by league coaches:

SoftballBaseballGolfTrack &FieldGirls Tennis

Wesco North, First Team

F Reilly Cross, Snohomish, Sr.

F Anthony Johnson, Marysville Pilchuck, Sr.

F Kevin Krogmann, Arlington, Sr.

F Peter Otusanya, Lake Stevens, Sr.

M Juan Machuca, Snohomish, Jr.

M Brendan Aune, Arlington, Jr.

M Connor Nutt, Snohomish, Sr.

M Jacob Baker, Lake Stevens, Sr.

M Sean Wagner, Marysville Pilchuck, Sr.

M John Magnus, Snohomish, Fr.

D Brendon Wheeler, Snohomish, Sr.

D William Stohl, Marysville Pilchuck, Sr.

D Kieren Raney, Snohomish, Jr.

D Blake Sander, Lake Stevens, Sr.

D Carlos Videla, Snohomish, Sr.

GK Brenden George, Snohomish, Sr.

GK Ian Beegle, Marysville Pilchuck, Sr.

Wesco South, First Team

F Caleb Houvener, Jackson, Sr.

F David Loeung, Jackson, Sr.

M Tyler Uddin, Kamiak, Sr.

M Zach Bylsma, Jackson, Jr.

M Cristhian Robles, Mariner, Jr.

M Thomas Clement, Jackson, Sr.

M Sammy Cho, Kamiak, Jr.

D Luke Hong, Jackson, Sr.

D Ben Holman, Kamiak, Sr.

DBen Stewart, Kamiak, Sr.

GK Chris Menghini, Kamiak, Sr.

Wesco 3A, First Team

F Javier Gomez Mora-Rey, Marysville Getchell, Sr.

F David Linney, Glacier Peak, Sr.

F Vihn Nham, Lynnwood, Jr.

F Andreas Gobel, Shorewood, Sr.

M Eugene Holley, Shorewood, Sr.

M Callum Wijelath, Shorecrest, Sr.

M Hayk Avanesyan, Shorewood, Sr.

M Chris Mitalas, Mountlake Terrace, Jr.

M Trevor Cronin, Shorewood, Sr.

M Edger Escalante, Marysville Getchell, Sr.

M Michael Mikulsky, Glacier Peak, Jr.

D Matthew Pettersen, Shorewood, Sr.

D Sam Jang, Shorewood, Jr.

D Dodge Schaeffer, Shorewood, Sr.

D Adrian Caple, Glacier Peak, Jr.

D Jonathan Martinez, Everett, Jr.

D Abubacarr Jadama, Lynnwood, Jr.

GK Daniel Nadeau, Shorewood, Sr.

Wesco North, Second Team

F Tyler Mayer, Snohomish, Jr.

F Kyle Lawson, Lake Stevens, Sr.

M Jon Erickson, Lake Stevens, Jr.

M Sam Flashman, Monroe, Sr.

M Tanner Sellars, Lake Stevens, Sr.

M Jonathan Perry, Lake Stevens, Jr.

D Corey Coombs, Marysville Pilchuck, Sr.

D Luke Martinson, Snohomish, Sr.

D Kody Henderson, Stanwood, Sr.

D Donavan Granston, Lake Stevens, Sr.

D Ryan Sato, Monroe, Sr.

GK Brennen Countryman, Lake Stevens, Jr.

GK James Tanner, Lake Stevens, Jr.

Wesco South, Second Team

F Zach Bush, Kamiak, So.

F Aleksey Gubarik, Mariner, Sr.

M Max Aceves, Kamiak, Jr.

M Manveer Singh, Kamiak, Jr.

M Carlos Rodriguez, Mariner, Jr.

M Johnny Smith, Edmonds-Woodway, Jr.

D Aureo Apreza, Jackson, Jr.

D Ryan Bishop, Cascade, Sr.

D Cameron Hauenstein, Jackson, Sr.

D Sean Haldeman, Edmonds-Woodway, Sr.

D Matt Simmons, Kamiak, So.

GK Griffin Small, Edmonds-Woodway, Fr.

GK Armando Huerta, Jackson, So.

Wesco 3A, Second Team

F Jesus Valenzuela, Marysville Getchell, Sr.

F Dawda Dibba, Shorewood, Jr.

F Abdul Abdulla, Shorewood, Jr.

F Alex Chang, Shorecrest, Jr.

F Axel Wickstrom, Shorecrest, Jr.

M Arshdeep Cheema, Marysville Getchell, Jr.

M Brennan Millea, Shorecrest, Sr.

M Morgan West, Shorecrest, Jr.

M Daniel Han, Shorewood, So.

M Matt Overstreet, Everett, Sr.

M Sam Hyrciuk, Glacier Peak, So.

M Taylor Linton, Meadowdale, So.

D Cole Hildahl, Shorecrest, Sr.

D Odegaard Nils, Meadowdale, Sr.

D Alex Ramsey, Shorecrest, Jr.

D Ryan Vanderveen, Shorecrest, Jr.

D Nathan Nehring, Marysville Getchell, Jr.

D Cody Probst, Marysville Getchell, Jr.

GK Jose Del Rio, Lynnwood, Sr.

GK Jesus Mendoza, Glacier Peak, Jr.

Wesco North, Honorable Mention

F Logan Flem, Stanwood, Jr.

F Tanner Corrie, Monroe, Fr.

M Scarth Joshua, Arlington, Sr.

M Alex Esary, Stanwood, So.

M Gabe Macias, Monroe, Sr.

D Austin Aitken, Lake Stevens, So.

D Tyler Sharpe, Monroe, So.

Wesco South, Honorable Mention

F Jordan Myer, Kamiak, Sr.

F Sofian Mahmoud, Edmonds Woodway, Fr.

F Will Choi, Kamiak, So.

F Bassam Halabiya, Cascade, Sr.

M Brady Witsoe, Jackson, Jr.

M Alec Harrison, Kamiak, Jr.

M Jose Benitez, Cascade, Sr.

M Luis Guevara, Mariner, Jr.

M Kevin Baron, Kamiak, Jr.

M Nathan Jenkins, Cascade, So.

M Spencer Johnson, Cascade, Jr.

M Cooper Hansley, Edmonds-Woodway, So.

M Geovanni Ramirez, Mariner, So.

M Orlando Guzman, Mariner, So.

D Alec Sakoi, Edmonds-Woodway, Jr.

D Jose Alvarez, Mariner, Sr.

D Nate Littrell, Kamiak, So.

D Tylor Codiga, Cascade, Sr.

D Warren Tomlinson, Kamiak, Jr.

D Nick Economou, Edmonds-Woodway, So.

D Edgar Navarro, Mariner, So.

D Michael Stolls, Jackson, Fr.

GK Yuri Nagornyy, Mariner, Sr.

GK David Kelly, Mariner, Sr.

Wesco 3A, Honorable Mention

F Owusu Fordjour, Shorewood, Sr.

F Conner Marsh, Mountlake Terrace, Sr.

F Corwin Branson, Glacier Peak, So.

F Chris Prasanna, Meadowdale, Jr.

F Chris Iacolucci, Shorecrest, So.

F Greyden Saunders, Glacier Peak, Fr.

F Bryce Greenleaf, Mountlake Terrace, Sr.

F Matthew Owen, Shorewood, Jr.

M Momodou Drammeh, Lynnwood, Jr.

M Garret Robinson, Everett, Sr.

M Erick Jacobo, Lynnwood, Sr.

M Soren Steelquist, Lynnwood, Jr.

M Christian Fuerte, Marysville Getchell, Jr.

M Granado Marco, Lynnwood, So.

M Peter Vizzoni, Glacier Peak, So.

D Justin Crichlow, Meadowdale, So.

D Alex Musar, Shorecrest, Sr.

D Erik Schumke, Mountlake Terrace, Sr.

D Kyle Reynolds, Marysville Getchell, Jr.

D Caleb Gatica-Cortes, Oak Harbor, Jr.

D Gabe Ramirez, Marysville Getchell, Jr.

D Gifton Okoronkwo, Mountlake Terrace, Jr.

D Griffin Over, Meadowdale, Fr.

D Michael Mcfadden, Lynnwood, Fr.

D Zack Wilcox, Mountlake Terrace, Sr.

GK Sergio Barrera, Everett, Jr.

GK Kevin Silveira, Oak Harbor, So.

GK Sam Schober, Shorecrest, Jr.