All-Wesco 2012: Golf

  • Mon May 28th, 2012 4:26pm
  • Sports

Spring 2011-12 All-Wesco teams, as selected by league coaches:

Girls TennisBaseballSoftballTrack &FieldBoys Soccer

Boys Wesco 4A, First Team

Joe Fryer, Kamiak, So.

Anthony Allen, Arlington, Jr.

Chris Hatch, Kamiak, Jr.

Kyle Cornett, Jackson, Jr.

Tanner Perry, Snohomish, Jr.

Jack Lindley, Jackson, Sr.

Boys Wesco 3A, First Team

Jared Heman, Everett, Sr.

Connor Denessen, Glacier Peak, Jr.

David Fugate, Marysville Getchell, Sr.

Mike Simpson, Everett, Jr.

Rudy Caparas, Lynnwood, So.

Chris Babcock, Shorewood, Sr.

Girls Wesco 4A, First Team

Dani Weir, Snohomish, Sr.

Ashley Tande, Marysville Pilchuck, Sr.

Bailey Wells, Snohomish, Jr.

Julianna Jorgenson, Kamiak, Jr.

Missy Colegrove, Snohomish, Sr.

Hannah Lee, Kamiak, Fr.

Girls Wesco 3A, First Team

Annie Leete, Oak Harbor, So.

Jody Barhanovich, Everett, Sr.

Audrey Penner, Shorecrest, So.

Allison Jones, Shorecrest, Sr.

Junelle Broulette, Shorewood, Jr.

Kayla Brown, Glacier Peak, So.

Izzy Maza, Lynnwood, Jr.

Boys Wesco 4A, Second Team

Matt Kornegay, Kamiak, So.

Halen Davis, Stanwood, So.

David Won, Jackson, Sr.

Sean Brill, Snohomish, Sr.

Zach Martinson, Snohomish, Sr.

Brandon Hill, Kamiak, Sr.

Boys Wesco 3A, Second Team

Trent Jones, Shorecrest, Fr.

TJ Lewis, Everett, Sr.

Stuart Schachle, Shorewood, So.

Jaime Wright, Shorewood, So.

Elias Whitefoot, Oak Harbor, Sr.

Ben Richards, Glacier Peak, So.

Girls Wesco 4A, Second Team

Katherine Choi, Kamiak, Fr.

Jade Borseth, Stanwood, Sr.

Ashley Holten, Snohomish, Sr.

Mackenzie Sundvor, Lake Stevens, Fr.

Courtney Colombro, Jackson, Sr.

Julia Elton, Lake Stevens, So.

Girls Wesco 3A, Second Team

Danielle Duran, Glacier Peak, Jr.

Michele Hairell, Mountlake Terrace, Sr.

Stephanie English, Marysville Getchell, Sr.

Bree Roderos, Oak Harbor, So.

Cassie Mckinley, Shorewood, Sr.

Ashley Gaston, Shorecrest, Sr.

Boys Wesco 4A, Honorable Mention

Owen Fenner, Monroe, Fr.

Michael Siderius, Snohomish, Jr.

Conner Bayha, Lake Stevens, Sr.

Tyler Singer, Kamiak, Jr.

Reece Esary, Stanwood, Sr.

Austin Sigl, Lake Stevens, Sr.

Boys Wesco 3A, Honorable Mention

Avery Barton, Everett, Fr.

Taylor Gildersleeve, Glacier Peak, So.

Josh Reines, Glacier Peak, So.

Gage St John, Marysville Getchell, So.

Alex Raynor, Everett, So.

Jacob Wollman, Glacier Peak, Jr.

Girls Wesco 4A, Honorable Mention

Katrina Nguyen, Edmonds-Woodway, Sr.

Grace Choi, Kamiak, Sr.

Sung Byun, Edmonds-Woodway, So.

Katie Ewing, Kamiak, Sr.

Kailee Mydske, Snohomish, Fr.

Leah Shin, Jackson, Fr.

Girls Wesco 3A, Honorable Mention

Vicki Lee, Lynnwood, So.

Alisa Wilson, Glacier Peak, Jr.

Jennifer Thompson, Shorewood, Sr.

Maricris Taja, Everett, Sr.

Jane Bird, Everett, So.

Claire Mrozek, Shorecrest, So.

Megan Christie, Glacier Peak, Fr.