All-Wesco Boys Soccer

  • Mon Jun 2nd, 2014 10:58pm
  • Sports

Eds. note: All-Wesco teams are voted on by area coaches.

FIRST TEAM

Wesco 4A North

Forward

Uriel Herrera, Snohomish, Sr.

Humberto Garza, Mount Vernon, Sr.

Justin Morrison, Mount Vernon, Jr.

Tanner Corrie, Snohomish, Jr.

Midfielder

Christian Caro, Mount Vernon, Sr.

Eric Jones, Snohomish, So.

Cameron Laird, Monroe, Sr.

Jack Hermes, Lake Stevens, Sr.

Josh Dombal, Snohomish, Jr.

Defender

Austin Aitken, Lake Stevens, Sr.

Dekotah Keough, Snohomish, Sr.

Garrett Barber, Mount Vernon, Sr.

Jorge Ibarra-Flores, Mount Vernon, Sr.

Gus Baxter, Snohomish, Jr.

Goalkeeper

Ryan Peters, Snohomish, Sr.

Vaughn Silver, Lake Stevens, So.

Wesco 4A South

Forward

Samuel Agyei, Cascade, So.

Geovanni Ramirez, Mariner, Sr.

Elmer Delgado, Mariner, Jr.

Midfielder

Edgar Navarro, Mariner, Sr.

Miguel Lopez, Mariner, So.

Marcos Lujan, Cascade, Sr.

Nathan Jenkins, Cascade, Sr.

Michael Stoll, Jackson, Jr.

Defender

Nazar Yaychenya, Cascade, Sr.

Michael McFadden, Lynnwood, Jr.

Zach Bush, Kamiak, Sr.

Nate Littrell, Kamiak, Sr.

Dalton Holdt, Kamiak, Jr.

Goalkeeper

Griffin Small, Edmonds-Woodway, Jr.

Silvan Katynskiy, Mariner, Jr.

Wesco 3A North

Forward

Laurence Wanambisi, Stanwood, Sr.

Caley Powers, Oak Harbor, Sr.

Fabian Panduro-Galvan, Marysville Pilchuck, Sr.

Midfielder

Sabastian Navarro, Marysville Pilchuck, Jr.

Colin Cuchna, Stanwood,, Jr.

Aron Galvan, Marysville Pilchuck, Sr.

Andrew Mitchell, Oak Harbor, Sr.

Gavin Stewart, Oak Harbor, Sr.

Nathan Thompson, Stanwood, Sr.

Hunter Wood, Marysville Getchell, Sr.

Hector Rodriguez, Everett, Jr.

Defender

Chase Lauinger, Stanwood, Sr.

Chase Muller, Oak Harbor, Sr.

Aaron Maritz, Stanwood, So.

Mario Martinez, Everett, So.

Baruc Galvan, Marysville Pilchuck, So.

Goalkeeper

Riley Martin, Stanwood, Jr.

Kevin Silveira, Oak Harbor, Sr.

Wesco 3A South

Forward

Riley Prescott, Glacier Peak, Jr.

Chris Iacolucci, Shorecrest, Sr.

Branson Corwin, Glacier Peak, Sr.

Taj McChesney, Shorewood, Sr.

Colton Davis, Meadowdale, Jr.

Midfielder

Tristan Springer, Meadowdale, Sr.

Greyden Saunders, Glacier Peak, Jr.

Connor Seed, Glacier Peak, So.

Dylan Collins, Shorewood, Sr.

Peter Vizzoni, Glacier Peak, Sr.

Alex Day, Shorecrest, Jr.

Alec Somers, Mountlake Terrace, Jr.

Jonathan Coon, Shorecrest, Sr.

Defender

Kevin Duan, Glacier Peak, Jr.

Matt Johnston, Glacier Peak, Sr.

Taylor Linton, Meadowdale, Sr.

Justin Collins, Shorewood, Sr.

Corey Stever, Shorecrest, Jr.

Goalkeeper

Lucas MacMillan, Glacier Peak, Sr.

SECOND TEAM

Wesco 4A North: Zach Bush, Lake Stevens, F, Sr.; Tyler Sharp, Monroe, F, Sr.; Max Sands, Lake Stevens, F, Jr.; Ignacio Ponce, Lake Stevens, F, Jr.; Jason Fairhurst, Snohomish, F, Fr.; Seigo Hall, Arlington, M, Jr.; Jaime Rivera-Valles, Mount Vernon, M, So.; Ray Macias, Monroe, M, Jr.; Edward Garcia, Mount Vernon, M, Sr.; Edgar Manzillas-Garduno, Mount Vernon, M, So.; Jack McCunn, Snohomish, M, Jr.; Blake Crutchfield, Snohomish, D, Jr.; Dillon Downey, Lake Stevens, D, Sr.; Javier Garcia, Monroe, D, Jr.; Quinton Rosencrans, Monroe, D, Sr.; Ulices Duran-Santacruz, Mount Venron, D, Jr.; Lupe Aguirre, Monroe, D, Jr.; Adriano Terenzi, Mount Vernon, G, Sr.

Wesco 4A South: Brandon Wright, Kamiak, F, Jr.; Chance Lord, Kamiak, F, Jr.; Michael Zeng, Jackson, F, Sr.; Matt Simmons, Kamiak, M, Sr.; Noah Berg, Edmonds-Woodway, M, Sr.; Bryan Marin, Edmonds-Woodway, M, Sr.; Edwing Martinez, Edmonds-Woodway, M, So.; Jorge Heredia, Cascade, M, Jr.; Victor Villasenor, Lynnwood, M, Sr.; William Lara, Lynnwood, D, Sr.; Alejandro Peregrino, Edmonds-Woodway, D, Jr.; Eduardo Carmona, Mariner, D, Jr.; Luis Chavez, Cascade, D, Jr.; Joel Cruz-Guzman, Mariner, D, Sr.; Sanad Elghanai, Jackson, D, Sr.; Daniel Scott, Jackson, G, Jr.; Tristan Bratvold, Kamiak, G, Jr.

Wesco 3A North: Bryce Jameson, Everett, F, Sr.; Noah Heintz, Stanwood, M, Jr.; Alex Esary, Stanwood, M, Sr.; Alex Krantz, Oak Harbor, M, Sr.; Ben VanSant, Stanwood, M, Sr.; Gregor Bryne, Everett, M, Fr.; Ben McCornack, Oak Harbor, D, Sr.; Devon Green, Marysville Getchell, D, Jr.; Gavin McDougall, Marysville Pilchuck, D, Sr.; Robert Mack Temple, Everett, G, Jr.; Kole Bradley Kuk, Marysville Pilchuck, G, So.

Wesco 3A South: Callahan Gobel, Shorewood, F, Sr.; Austin Panek, Meadowdale, F, Sr.; Kevin Musar, Shorecrest, F, So.; Ryan Heffernan, Shorecrest, F, Jr.; Stuart Smith, Meadowdale, M, Jr.; Kabir Kahn, Shorewood, M, Jr.; Anthony Pepe, Shorewood, M, Sr.; Anton Resing, Shorecrest, M, Jr.; Colby Hodgen, Shorewood, D, Sr.; Spencer Pettit, Glacier Peak, D, Jr.; Griffin Over, Meadowdale, D, Jr.; Blake Forman, Glacier Peak, D, Sr.; Memo Nakour, Mountlake Terrace, D, Jr.; Leon Bormann, Shorecrest, D, So.; Brandon Okazaki, Shorecrest, D, So.; Christian Gribsvad, Shorecrest, G, Jr.; Kyle Crawford, Shorewood, G, Sr.

HONORABLE MENTION

Wesco 4A North: Cesar Medina-Perez, Mount Vernon, F, So.; Elijah Gordon, Lake Stevens, M, Jr.; Sam Nielson, Arlington, D, Jr.; Josue Torres-Reyes, Mount Vernon, D, Sr.; Calvin Schleppy, Mount Vernon, D, Fr.; Jesse Avelar, Monroe, Go, Sr.; Kristian Barney, Snohomish, D, Jr.

Wesco 4A South: Ethan Hopkins, Edmonds-Woodway, F, So.; Jason Kim, Kamiak, F, Fr.; Jorge Ruiz, Mariner, F, Jr.; Dane Evanger, Lynnwood, F, Fr.; Cooper Hansley, Edmonds-Woodway, M, Sr.; Jared Davis, Jackson, M, Jr.; Jake Pittsenbarger, Cascade, M, Jr.; Marco Granado, Lynnwood, M, Sr.; Reyes Casillas, Mariner, M, Sr.; Hector Martinez, Cascade, M, Fr.; Aldo Sanchez, Jackson, M, So.; Ryley Johnson, Lynnwood, M, Fr.; Brian Sepulveda, Mariner, M, Jr.; Emery Lowell, Jackson, M, So.; Jonathan Mendoza, Lynnwood, D, Sr.; Spencer Bowlden, Cascade, D, So.; Trey Clugston, Edmonds-Woodway, D, Jr.; Andre Jordan, Jackson, D, So.; Jake Stevenson, Edmonds-Woodway, D, So.; Nick Economou, Edmonds-Woodway, D, Sr.; Mitchell Shelton, Edmonds-Woodway, D, So.; Taylor Berrian, Jackson, D, So.; Scott Pease, Cascade, G, So.; Armando Huerta, Jackson, G, Sr.

Wesco 3A North: Oscar Rodriguez, Everett, M, Fr.; Peter Gebert, Everett, M, Jr.; Ryan Spiva, Marysville Pilchuck, G, Sr.

Wesco 3A South: Nathan Redd, Meadowdale, F, Fr.; Amir Roushenas, Shorewood, F, Sr.; Petr Gaburak, Shorecrest, M, Jr.; Cesar Ruiz, Shorecrest, D, Jr.; Garrett Miyaoka, Shorewood, M, Fr.; Jack Neffner, Shorecrest, M, Jr.; Sam Hryciuk, Glacier Peak, M, Sr.; Jack Allen, Shorewood, D, Sr.; Erik Hynes, Mountlake Terrace, D, Jr.; Sam Anschell, Shorewood, D, Jr.; Gregory Zacharia, Meadowdale, D, Sr.