All-Wesco Football: 3A North

  • Mon Nov 12th, 2012 1:25pm
  • Sports

FIRST TEAM | OFFENSE

Quarterback

Jake Luton, Marysville Pilchuck, Jr.

Running back

Austin Joyner, Marysville Pilchuck, So.

Kacey Walker, Marysville Pilchuck, Sr.

Fred Webster, Oak Harbor, Sr.

Wide receiver

Alexzander Seymer, Marysville Getchell, Sr.

Kyle Nobach, Marysville Pilchuck, Sr.

JoJo Webster, Oak Harbor, Sr.

Tight end

Brian O’Donnell, Stanwood, Sr.

Offensive line

Alfredo Diaz, Marysville Getchell, Sr.

Iggy Gabov, Marysville Pilchuck, Sr.

Ishmael Perez, Marysville Pilchuck, Sr.

Dayne Herron, Oak Harbor, Sr.

Travis Jones, Stanwood, Sr.

FIRST TEAM | DEFENSE

Defensive back

Austin Joyner, Marysville Pilchuck, So.

Kyle Nobach, Marysville Pilchuck, Sr.

Sheyenne Sams, Oak Harbor, Jr.

Isaiah Trower, Oak Harbor, Sr.

Defensive line

Jacob Bisenius, Marysville Getchell, Jr.

Austin Gianetto, Marysville Pilchuck, Sr.

Dez Ritcheson, Marysville Pilchuck, Sr.

Tyler Adamson, Oak Harbor, So.

Kyle O’Donnell, Stanwood, Sr.

Linebacker

Cody Stone, Marysville Getchell, Sr.

Alex Gray, Marysville Pilchuck, Jr.

Jordan Hoorn, Marysville Pilchuck, Sr.

Jon Laningham, Oak Harbor, Sr.

FIRST TEAM | SPECIALISTS

Punter

Chad Larsen, Stanwood, Sr.

Kicker

Ryan Spiva, Marysville Pilchuck, Sr.

Return specialist

Alexzander Seymer, Marysville Getchell, Sr.

SECOND TEAM | OFFENSE

Quarterback

Dylan Diedrich, Marysville Getchell, Sr.

Ian Kolste, Oak Harbor, Sr.

Running back

TJ Lewis Everett, Sr.

Cullen Zackuse, Marysville Getchell, Sr.

Sheyenne Sams, Oak Harbor, Jr.

Tight end

Tyree Rutter, Everett, Jr.

Troy Sturdevant, Oak Harbor, Jr.

Wide receiver

Garrett Wise, Everett, Sr.

Kaleb Seymer, Marysville Getchell, Jr.

Offensive line

Chris Miedema, Everett, Sr.

Nathan Eshete, Marysville Getchell, Jr.

Jory Cooper, Marysville Pilchuck, Sr.

Matt Zafra, Oak Harbor, Jr.

Kyle O’Donnell, Stanwood, Sr.

SECOND TEAM | DEFENSE

Defensive back

Ryan Lacoste, Marysville Getchell, Sr.

Kaleb Seymer, Marysville Getchell, Jr.

Alexzander Seymer, Marysville Getchell, Sr.

Kyle Strachan, Stanwood, Sr.

Defensive line

Toby Cobb, Everett, Sr.

Jacob Skinnell, Everett, Sr.

John Clark, Marysville Getchell, So.

Dante Fields, Marysville Pilchuck, Jr.

Rhys Mattilla, Oak Harbor, Jr.

Linebacker

Lucas Arnestad, Everett, Jr.

Nicholas Claus, Marysville Getchell, Sr.

Dakota Sinchak, Oak Harbor, Sr.

Nick Lewis, Stanwood, Sr.

SECOND TEAM | SPECIALISTS

Punter

Cody Stone, Marysville Getchell, Sr.

Kicker

Collins Cameron, Stanwood, Sr.

HONORABLE MENTION

Connor Martinis, Marysville Pilchuck, Sr.

Dylan Hansen, Marysville Pilchuck, Sr.

Nic Alonso, Marysville Pilchuck, So.

Ray Quinday, Oak Harbor, Jr.

Jackson Constant, Oak Harbor, So.

Julian Faralan, Oak Harbor, Jr.

Jeremy Foster, Oak Harbor, Sr.

Alec Scappini, Stanwood Jr.

Brandon Ross, Stanwood Sr.

Trevor Shaw, Stanwood Sr.

Drew Wright, Stanwood Jr.

Daniel Tugi, Marysville Getchell, Sr.

Randall Clark, Marysville Getchell, Sr.

Dylan Smith, Marysville Getchell, Sr.

Brycen Hoitink, Marysville Getchell, Sr.

Wil Owens, Marysville Getchell, Jr.

Austin Miller, Marysville Getchell, Jr.

Ryan Gamble, Marysville Getchell, Jr.

Francisco Juarez, Marysville Getchell, Jr.

Elijah Jordan, Marysville Getchell, Sr.

Brandon Bethers, Marysville Getchell, Sr.

Devon Green, Marysville Getchell, So.