First team All-Wesco softball

  • Sat May 31st, 2014 7:48pm
  • Sports

Herald staff

Eds. note: The full All-Wesco teams will be posted on Tuesday, June 3 and printed in that day’s newspaper.

FIRST TEAM

Wesco 4A North

Pitcher

Bailey Seek, Snohomish, Sr.

Megan Barry, Lake Stevens, Jr.

Catcher

Morgan Greenlee, Snohomish, Jr.

First base

Katelyn McDonald, Arlington, Sr.

Second base

Payton Beaver, Lake Stevens, Fr.

Shortstop

Jennie Winston, Snohomish, Sr.

Third base

Katlyn Purvis, Snohomish, Sr.

Outfield

Trysten Melhart, Snohomish, Sr.

Marisa Rathert, Arlington, Sr.

Rachael Delamare, Monroe, Sr.

Kaile Guzman, Lake Stevens, Jr.

Designated player

Amie Browder, Lake Stevens, Jr.

Kiley Ochoa, Monroe, Jr.

Utility

Alyssa Simons, Snohomish, So.

Kathleen Sundet, Monroe, Sr.

Wesco 4A South

Pitcher

Sophia Frost, Jackson, So.

Jessica Gott, Lynnwood, Sr.

Catcher

Kayla Ellis, Jackson, Jr.

First base

Taylor Adams, Jackson, Fr.

Second base

Paige Miller, Cascade, Sr.

Shortstop

Erica Gott, Lynnwood, Sr.

Third base

Antionette Watson, Kamiak, Sr.

Outfield

Jasmin Edwards, Lynnwood, Sr.

Dasia Lester, Lynnwood, Fr.

Sarah Casel, Jackson, Sr.

Designated player

Madison Morgan, Lynnwood, Fr.

Utility

Chloe McIntosh, Cascade, Sr.

Wesco 3A North

Pitcher

Emma London, Stanwood, So.

Erin Gordon, Everett, So.

Catcher

Kylie Lopez, Marysville Pilchuck, So.

First base

Alexis Dittoe, Everett, Sr.

Second base

Erica Hall, Everett, So.

Kaitlyn Bomback, Marysville Getchell, Jr.

Shortstop

Kayla Tocco, Marysville Pilchuck, Jr.

Sydney Taggart, Everett, So.

Third base

Abigail Otto, Marysville Pilchuck, Jr.

Outfield

Della Willem, Marysville Getchell, So.

Kaitlyn Wielgus, Marysville Pilchuck, Sr.

Sarrah Flynn, Marysville Pilchuck, Sr.

Natalie Fialos, Oak Harbor, Sr.

Designated player

Kailee Hood, Stanwood, Sr.

Utility

Kymber Devlin, Marysville Getchell, Jr.

Wesco 3A South

Pitcher

Callie Bircher, Glacier Peak, Sr.

Julia Reuble, Meadowdale, So.

Catcher

Emma Helm, Meadowdale, Fr.

First base

Katie Champoux, Shorecrest, Sr.

Second base

Jocelyn Matheny, Glacier Peak, Jr.

Shortstop

Maddy Kristjanson, Mountlake Terrace, Sr.

Third base

Alissa Kaufhold, Shorecrest, Sr.

Outfield

Tiffany DeWayne, Meadowdale, Sr.

Aurora Ellison, Glacier Peak, Jr.

Kaitlyn Webster, Meadowdale, So.

Designated player

Nina Kim, Glacier Peak, Jr.

Utility

Hannah Baisch, Mountlake Terrace, Sr.