Wrestling All-Wesco Teams

First Team 4A

106 Michael Soler, Lake Stevens, Fr.

113 Noah Cuzzetto, E-W, Jr.

120 Jake Douglas, Lake Stevens, Fr.

126 Gino Obregon, Cascade, Jr.

132 Nathan Vulliet, E-W, Jr.

138 Jesse Peterson , Lake Stevens, Sr.

145 Eric Soler, Lake Stevens, Sr.

152 Tanner Perry, Snohomish, Sr.

160 Logan Johnson, Lake Stevens, Jr.

170 Cody Vigoren, Lake Stevens, So.

182 Jake Ferro, Arlington, Jr.

195 Tristan Baus, Snohomish, Jr.

220 Shaq Reed, Lake Stevens, Sr.

285 Brandon Johnson, L. Stevens, Sr.

First Team 3A North

106 West Weinert, Stanwood, So.

113 Billy Almachar, M. Getchell, Sr.

120 Jacob Cole, Stanwood, Jr.

126 Jeremy Vester, Oak Harbor, So.

132 Cody Fakkema, Oak Harbor, Sr.

138 Jacob Fitzgerald, Oak Harbor, Sr.

145 Jessie Lopez, Everett, Sr.

152 Zach Schut, Stanwood, Sr.

160 Drew Hatch, M. Pilchuck, So.

170 Cody Stone, M. Getchell, Sr.

182 Keegan Noel, Stanwood, So.

195 Ismael Perez, M. Pilchuck, Sr.

220 Carlos Vilchis. Stanwood, Sr.

285 Alfredo Diaz, M. Getchell, Sr.

First Team 3A South

106 Trung Banh, M. Terrace, Sr.

113 Luke Lotawa, Shorecrest, Fr.

120 Kyle Smythe, Shorecrest, So.

126 Matthew Floresca, Shorewood, Jr.

132 Rikio Campbell, Shorewood, Jr.

138 Erik Harris-Uldall, Shorewood, So.

145 Nate Tibbott, Meadowdale, Sr.

152 Jacob Elledge, Glacier Peak, Sr.

160 Morgan Smith, Meadowdale, Sr.

170 Syd Springberg, M. Terrace, Jr.

182 Sean Elledge, Glacier Peak, Sr.

195 Ciaran Ball, Meadowdale, Jr.

220 Tim Smith, Meadowdale, So.

285 Mosese Fifita, Glacier Peak, So.

First Team Girls

100 Jalyn Rutledge, Arlington, Fr.

106 Stephanie Huerta, Cascade, Sr.

112 Larissa Ruiz, Stanwood, Jr.

118 Zaiha Sams, Oak Harbor, So.

124 Clarissa Munoz, Cascade, Sr.

130 Shannon Gee, Stanwood, Jr.

137 Aubrey Butler, Stanwood, Fr.

145 Laura Sadano, Mount Vernon, Fr.

155 Kehla Grow, Lake Stevens, Sr.

170 Shelbi Lind, Mount Vernon, Jr.

190 Natalie Carrillo, Mount Vernon, Jr.

265 Monterae Stapleton, Arlington, Jr.

More in Sports

Snohomish’s 1970 boys basketball team headlines Hall class

The team will be among those inducted into the Snohomish County Sports Hall of Fame Wednesday.

Cascade’s Kolomiyets tops Jackson’s Vimawala in tennis showdown

The Bruins’ star beat his Timberwolves counterpart in straight sets in a matchup of the region’s best.

Poll: Help us plan this week’s high school football coverage

This week The Herald covers HS football at Glacier Peak/Monroe, and Jackson/Lake… Continue reading

UW receiver McClatcher likely out for season

Federal Way product broke his ankle during the Huskies’ win over Colorado.

Carroll: Seahawks at forefront of ‘extraordinary’ times

The Seattle coach spoke on what his players believe is their duty as pro athletes with a platform.

Monday’s prep results and links

Here are Monday’s prep results and links: BOYS TENNIS Wesco 4A Kamiak… Continue reading

Granite Falls volleyball building from grassroots level

The Granite Falls volleyball team has won a combined 11 matches over… Continue reading

Multi-sport athletes fueling Mountlake Terrace cross country

Mountlake Terrace cross country coach Todd Weber said he believes both of… Continue reading

Young players stepping up for Glacier Peak tennis

There’s a different air around the Glacier Peak boys tennis team this… Continue reading

Most Read