First team All-Wesco baseball

  • Sat May 31st, 2014 7:11pm
  • Sports

Herald staff

Eds. note: The full All-Wesco teams will be posted on Tuesday, June 3 and printed in that day’s newspaper.

FIRST TEAM

Wesco 4A North

Pitcher

Ryan Sandifer, Snohomish, Jr.

Branden Kelliher, Lake Stevens, Sr.

Catcher

Ben Dmochowsky, Snohomish, Jr.

Andrew Moore, Monroe, Sr.

First base

Tanner Arrington, Snohomish, Sr.

Infield

Haakon Lande, Snohomish, Sr.

Justin Brown, Lake Stevens, Jr.

Rafael Chavez-Ibarra, Mount Vernon, Sr.

Ryan Walker, Arlington, Sr.

Wyatt Segle, Monroe, Sr.

Outfield

Gavin O’Neil, Lake Stevens, Sr.

Andrew Chartrand, Monroe, Jr.

Hunter Bingham, Monroe, Sr.

Nolan Smith, Snohomish, Sr.

Designated hitter

Josh Schempp, Arlington, Sr.

Utility

Joseph Goguen, Monroe, Sr.

Jason Mustappa, Mount Vernon, Jr.

Wesco 4A South

Pitcher

Ky Dye, Cascade, Sr.

Tate Budnick, Edmonds-Woodway, Sr.

K. J. Brady, Cascade, Sr.

Catcher

Alex Kiel, Jackson, Sr.

Tate Budnick, Edmonds-Woodway, Sr.

First base

Alex Cheesman, Jackson, Jr.

Infield

Joey Rees, Edmonds-Woodway, Jr.

Geoffery Lee, Kamiak, Sr.

Aaron Avalos, Jackson, Jr.

Kyler McMahan, Lynnwood, Fr.

Patrick Chung, Cascade, Sr.

Outfield

KJ Brady, Cascade, Sr.

Jason Smarr, Edmonds-Woodway, Sr.

Mac McLachlan, Edmonds-Woodway, Sr.

Designated hitter

Ky Dye, Cascade, Sr.

Keynan Foster, Jackson, Jr.

Garrison Krohn, Edmonds-Woodway, Fr.

Wesco 3A North

Pitcher

Wyatt Jeans, Stanwood, Jr.

Cody Anderson, Marysville Pilchuck, Jr.

Catcher

Daniel Wolfe, Oak Harbor, Jr.

Benjamin Northrop, Marysville Pilchuck, Sr.

First base

Lucas Arnestad, Everett, Sr.

Infield

Tyler Givens, Stanwood, Sr.

Nick Anderson, Marysville Pilchuck, Sr.

Brent Mertins, Oak Harbor, Jr.

Andrew Alvis, Marysville Pilchuck, Sr.

Outfield

Henry Hedeen, Stanwood, Sr.

Alexander Gonzales, Marysville Getchell, Sr.

Jake Luton, Marysville Pilchuck, Sr.

Designated hitter

James Mailloux, Stanwood, Sr.

Wesco 3A South

Pitcher

Sam Boone, Shorewood, Sr.

Ian Oxnevad, Shorewood, Jr.

Catcher

Wyatt Allemann, Mountlake Terrace, Sr.

First base

Dominic DeMeiro, Mountlake Terrace, Sr.

Infield

Branson Barnecut, Glacier Peak, Sr.

Kory Longaker, Shorewood, Sr.

Ray Rude, Glacier Peak, Sr.

Jaden Yackley, Mountlake Terrace, Sr.

Outfield

Harrison Jacobs, Shorewood, So.

Jason Shevenko, Mountlake Terrace, Jr.

Austin Hines, Glacier Peak, Sr.

Designated hitter

Avery Foltz, Shorewood, Sr.